The Buzz

HomeBlanchard River Buzz2012 NW Ohio Composite Football Schedule

2012 NW Ohio Composite Football Schedule

PREP FOOTBALL
2012 NW OHIO COMPOSITE SCHEDULE
Thursday, Aug. 23 Games
Hilltop at Montpelier

Friday’s, Aug. 24 Games
Akron Garfield at Wooster Senior
Anna at Sidney Lehman
Ayersville at Northwood
Bluffton at Cory-Rawson
Bradford at Troy Christian
Bryan at Van Wert
Carrollton at Ashland Mapleton
Cleveland East Tech at Findlay
Coldwater at Kenton
Colonel Crawford at Mount Gilead
Columbus Briggs at Clear Fork
Columbus Watterson at Anthony Wayne
Dayton Thurgood Marshall at Lima Senior
Defiance at Napoleon
Delphos Jefferson at Waynesfield
Delta at Toledo Christian
Edon at Antwerp
Elgin at Bucyrus
Elida at Piqua
Elmwood at Gibsonburg
Elyria Catholic at Huron
Elyria Open Door Christian at Danbury
Evergreen at Otsego
Fairview at Wauseon
Fort Recovery at Edgerton
Fostoria Senior at Ottawa-Glandorf
Galion Northmor at Crestline
Genoa at Ottawa Hills
Hardin Northern at Ada
Hicksville at Archbold
Highland Park, Mich. at Toledo Rogers
Lake at Swanton
Lakota at Arcadia
Leipsic at Hopewell-Loudon
Lima Bath at Allen East
Lima Perry at Spencerville
Lima Shawnee at Marion Local
Mansfield Madison at Shelby
Mansfield Senior at Galion Senior
Maumee at Toledo Waite
McComb at Tiffin Calvert
Milan Edison at Norwalk Senior
Minster at Fort Loramie
Mohawk at Upper Scioto Valley
Monroeville at Lagrange Keystone
Mount Vernon at Marion Harding
New Bremen at Covington
New London at Buckeye Central
North Baltimore at Holgate
North Union at Fairbanks
Norwalk St. Paul at Sandusky St. Mary’s
Ontario at Lexington
Orrville at Canal Fulton Northwest
Pandora-Gilboa at Columbus Grove
Parkway at Convoy Crestview
Patrick Henry at Eastwood
Paulding at Wayne Trace
Perrysburg at Toledo Bowsher
Plymouth at Lucas
Ridgedale at Van Buren
River Valley at Wynford
Riverdale at Arlington
Riverside at Benjamin Logan
Rossford at Bowling Green
Sandusky Perkins at Bellevue
Sandusky Senior at Fremont Ross
Sheffield Brookside at Oak Harbor
Sidney at St. Marys Memorial
South Central at Seneca East
Springfield at Tol. Cent. Catholic
St. Henry at Cincinnati Mariemont
Sullivan Black River at Western Reserve
Sylvania Northview at Oregon Clay
Sylvania Southview at Toledo St. Francis
Tiffin Columbian at Clyde
Tinora at Liberty Center
Toledo St. John’s at Cleveland Heights
Toledo Whitmer at Toledo Start
Upper Sandusky at Carey
Versailles at Celina
Wadsworth at Ashland Senior
Wapakoneta at Bellefontaine
West Holmes at Wooster Triway
West Salem Northwestern at Ashland Crestview
Willard at Castalia Margaretta
Woodmore at Port Clinton

Saturday’s, Aug. 25 Games
Cleveland John Marshall at Toledo Scott
Liberty-Benton at Fremont St. Joseph
Lima Cent. Cath. at Delphos St. John’s
Ridgemont at Vanlue
Toledo Woodward at Cardinal Stritch

Friday’s, Aug. 31 Games
Blanchard Valley Conference
Cory-Rawson at Hardin Northern
Liberty-Benton at Arlington
Pandora-Gilboa at Leipsic
Van Buren at McComb
Northwest Conference
Ada at Spencerville
Allen East at Columbus Grove
Convoy Crestview at Lima Cent. Cath.
Paulding at Delphos Jefferson
Northwest Ohio Athletic League
Archbold at Bryan
Delta at Evergreen
Liberty Center at Montpelier
Patrick Henry at Swanton
Western Buckeye League
Celina at Ottawa-Glandorf
Defiance at Lima Bath
Kenton at St. Marys Memorial
Lima Shawnee at Van Wert
Wapakoneta at Elida
Other NW Ohio Games
Bedford, Mich. at Tol. Cent. Catholic
Bowling Green at Fostoria Senior
Brookville at Anna
Buckeye Central at Ashland Mapleton
Bucyrus at Jeromesville Hillsdale
Cardinal Stritch at Woodmore
Carey at Bluffton
Castalia Margaretta at Western Reserve
Clear Fork at Bellevue
Danbury at Holgate
Detroit Catholic Central at Toledo Whitmer
Dover at Ashland Senior
Eastwood at Clyde
Eaton at St. Henry
Edgerton at Edon
Fairview at North Baltimore
Findlay at Reynoldsburg
Fort Loramie at New Bremen
Fremont Ross at Broadview Heights
Galion Senior at Doylestown Chippewa
Gibsonburg at Lakota
Grove City Christian at Troy Christian
Hicksville at Coldwater
Hilltop at Antwerp
Hopewell-Loudon at Elmwood
Lagrange Keystone at Norwalk Senior
Lima Senior at Marion Harding
Loudonville at Ashland Crestview
Lucas at Centerburg
Marion Local at West Jefferson
Maumee at Rossford
Mechanicsburg at Fairbanks
Monroeville at Milan Edison
New London at Firelands
Newark at Mansfield Madison
Northwood at Lake
Oak Harbor at Genoa
Ontario at Willard
Orchard Lake St. Marys at Toledo St. John’s
Otsego at Toledo Scott
Ottawa Hills at Ayersville
Parma Heights Holy Name at Huron
Parma Padua at Toledo St. Francis
Perrysburg at Oregon Clay
Plymouth at Seneca East
Ridgemont at Crestline
Sandusky Senior at Sandusky Perkins
Sandusky St. Mary’s at Fremont St. Joseph
Shelby at Lexington
Sidney Lehman at Minster
South Central at Columbia Station
St. Paris Graham at Versailles
Tiffin Columbian at Mansfield Senior
Tinora at Parkway
Toledo Bowsher at Springfield
Toledo Christian at Toledo Woodward
Toledo Rogers at Fairfield
Toledo Start at Anthony Wayne
Toledo Waite at Sylvania Northview
Triad at Riverside
Upper Sandusky at Colonel Crawford
Upper Scioto Valley at Riverdale
Wadsworth at Wooster Senior
Warsaw Riverview at West Holmes
Wauseon at Napoleon
Wayne Trace at Lima Perry
Waynesfield at Fort Recovery
Wooster Triway at Orrville
Wynford at Mohawk

Saturday’s, Sept. 1 Games
Port Clinton at Delphos St. John’s
Tiffin Calvert at Norwalk St. Paul

Friday’s, Sept. 7 Games
Blanchard Valley Conference
Arlington at Arcadia
Hardin Northern at Van Buren
Leipsic at Vanlue
Liberty-Benton at McComb
Pandora-Gilboa at Cory-Rawson
Northwest Conference
Columbus Grove at Ada
Delphos Jefferson at Bluffton
Lima Cent. Cath. at Paulding
Spencerville at Allen East
Northwest Ohio Athletic League
Bryan at Delta
Evergreen at Liberty Center
Montpelier at Patrick Henry
Swanton at Wauseon
Western Buckeye League
Celina at Defiance
Lima Bath at Wapakoneta
Ottawa-Glandorf at Lima Shawnee
St. Marys Memorial at Elida
Van Wert at Kenton
Midwest Athletic Conference
Anna at Fort Recovery
Coldwater at Versailles
Marion Local at Parkway
New Bremen at Minster
St. Henry at Delphos St. John’s
Other NW Ohio Games
Anthony Wayne at Otsego
Antwerp at Ottawa Hills
Archbold at Fairview
Ashland Crestview at Fairfield Christian
Ashland Mapleton at Rittman
Ashland Senior at Sandusky Senior
Buckeye Central at Plymouth
Bucyrus at Willard
Castalia Margaretta at Sheffield Brookside
Clyde at Bellevue
Colonel Crawford at New London
Columbus Independence at Clear Fork
Crestline at South Central
Eastwood at Oak Harbor
Elmwood at North Baltimore
Fairbanks at Triad
Fort Loramie at Toledo Christian
Fort Wayne Bishop Luers at Toledo Whitmer
Fostoria Senior at Tiffin Columbian
Fremont Ross at Pickerington North
Fremont St. Joseph at Gibsonburg
Hicksville at Edon
Holgate at Hilltop
Holy Trinity Cath. Secondary at Findlay
Hopewell-Loudon at Northwood
Indian Lake at Sidney Lehman
Lagrange Keystone at Galion Senior
Lakota at Cardinal Stritch
Lexington at Olentangy
Lima Perry at Ayersville
Lucas at Fredericktown
Mansfield Madison at Mount Vernon
Marion Harding at Mansfield Senior
Massillon Washington at Maumee
Medina Buckeye at Sandusky Perkins
Mendon, Mich. at Edgerton
Mohawk at Upper Sandusky
Napoleon at Kettering Alter
Norwalk Senior at Lakewood St. Edward
Oregon Clay at Toledo Waite
Orrville at Copley
Piqua at Lima Senior
Port Clinton at Genoa
Ridgemont at Toledo Woodward
Rossford at Springfield
Seneca East at Monroeville
Shelby at Ontario
Tiffin Calvert at Woodmore
Tinora at Upper Scioto Valley
Tol. Cent. Catholic at Perrysburg
Toledo Bowsher at Bowling Green
Toledo Rogers at Columbus Northland
Toledo Scott at Carey
Toledo St. Francis at Bloomfield Hills, Mich.
Toledo St. John’s at Hilliard Darby
Toledo Start at Sylvania Southview
Troy Christian at New Miami
Wayne Trace at Convoy Crestview
Waynesfield at Mechanicsburg
Wellington at Milan Edison
West Holmes at Coshocton
West Liberty-Salem at Riverside
Western Reserve at Norwayne
Wooster Senior at Chagrin Falls
Wynford at Riverdale

Saturday’s, Sept. 8 Games
Danbury at Sandusky St. Mary’s
Huron at Norwalk St. Paul
Lake at Sylvania Northview

Friday’s, Sept. 14 Games
Blanchard Valley Conference
Arlington at Pandora-Gilboa
Cory-Rawson at Arcadia
McComb at Hardin Northern
Van Buren at Leipsic
Vanlue at Liberty-Benton
Three Rivers Athletic Conference
Fremont Ross at Toledo St. John’s
Lima Senior at Findlay
Tol. Cent. Catholic at Oregon Clay
Toledo St. Francis at Toledo Whitmer
Midland Athletic League
Fremont St. Joseph at Seneca East
Mohawk at Carey
North Baltimore at Hopewell-Loudon
Tiffin Calvert at Lakota
Northern Buckeye Conference
Eastwood at Lake
Genoa at Fostoria Senior
Otsego at Rossford
Woodmore at Elmwood
North Central Conference
Colonel Crawford at Crestline
Galion Senior at Upper Sandusky
Ontario at Bucyrus
Riverdale at Lucas
Wynford at Buckeye Central
Northwest Conference
Allen East at Delphos Jefferson
Bluffton at Convoy Crestview
Lima Cent. Cath. at Columbus Grove
Spencerville at Paulding
Northwest Ohio Athletic League
Evergreen at Archbold
Liberty Center at Patrick Henry
Swanton at Montpelier
Wauseon at Delta
Western Buckeye League
Elida at Van Wert
Kenton at Lima Shawnee
Ottawa-Glandorf at Defiance
St. Marys Memorial at Lima Bath
Wapakoneta at Celina
Firelands Conference
Ashland Crestview at Monroeville
New London at Plymouth
South Central at Western Reserve
Green Meadows Conference
Ayersville at Wayne Trace
Edgerton at Tinora
Fairview at Hicksville
Holgate at Antwerp
Midwest Athletic Conference
Delphos St. John’s at Coldwater
Fort Recovery at Marion Local
Minster at St. Henry
Parkway at New Bremen
Versailles at Anna
Northern Lakes League
Anthony Wayne at Sylvania Northview
Maumee at Bowling Green
Perrysburg at Springfield
Sylvania Southview at Napoleon
Northwest Central Conference
Lima Perry at Waynesfield
Ridgemont at Fairbanks
Sidney Lehman at Fort Loramie
Troy Christian at Riverside
Ohio Cardinal Conference
Ashland Senior at Wooster Senior
Mansfield Madison at West Holmes
Mansfield Senior at Clear Fork
Orrville at Lexington
Sandusky Bay Conference
Huron at Clyde
Oak Harbor at Castalia Margaretta
Port Clinton at Milan Edison
Sandusky Perkins at Sandusky St. Mary’s
Toledo Area Athletic Conference
Hilltop at Toledo Christian
Northwood at Edon
Ottawa Hills at Gibsonburg
Other NW Ohio Games
Ada at Upper Scioto Valley
Columbus St. Charles at Toledo Rogers
Marion Harding at Tiffin Columbian
Norwalk Senior at Bedford Chanel
Toledo Bowsher at Willard
Toledo Scott at Bellevue
Toledo Start at Sandusky Senior

Saturday’s, Sept. 15 Games
Firelands Conference
Ashland Mapleton at Norwalk St. Paul
Toledo Area Athletic Conference
Danbury at Cardinal Stritch
Other NW Ohio Games
Shelby at Bryan
Toledo Woodward at East Liverpool

Friday’s, Sept. 21 Games
Blanchard Valley Conference
Arcadia at Van Buren
Hardin Northern at Pandora-Gilboa
Leipsic at Arlington
Liberty-Benton at Cory-Rawson
Vanlue at McComb
Three Rivers Athletic Conference
Findlay at Tol. Cent. Catholic
Lima Senior at Fremont Ross
Oregon Clay at Toledo St. Francis
Toledo Whitmer at Toledo St. John’s
Midland Athletic League
Lakota at Hopewell-Loudon
North Baltimore at Mohawk
Seneca East at Tiffin Calvert
Northern Buckeye Conference
Elmwood at Eastwood
Fostoria Senior at Otsego
Lake at Genoa
Rossford at Woodmore
North Central Conference
Bucyrus at Galion Senior
Crestline at Wynford
Lucas at Colonel Crawford
Riverdale at Buckeye Central
Upper Sandusky at Ontario
Northwest Conference
Ada at Bluffton
Columbus Grove at Spencerville
Convoy Crestview at Allen East
Delphos Jefferson at Lima Cent. Cath.
Northwest Ohio Athletic League
Archbold at Swanton
Montpelier at Bryan
Patrick Henry at Evergreen
Wauseon at Liberty Center
Western Buckeye League
Celina at St. Marys Memorial
Defiance at Wapakoneta
Kenton at Ottawa-Glandorf
Lima Shawnee at Elida
Van Wert at Lima Bath
Firelands Conference
Ashland Crestview at New London
Norwalk St. Paul at South Central
Plymouth at Ashland Mapleton
Western Reserve at Monroeville
Green Meadows Conference
Antwerp at Edgerton
Ayersville at Fairview
Tinora at Hicksville
Wayne Trace at Holgate
Midwest Athletic Conference
Anna at Delphos St. John’s
Coldwater at Minster
Marion Local at Versailles
New Bremen at St. Henry
Parkway at Fort Recovery
Northern Lakes League
Maumee at Sylvania Southview
Napoleon at Springfield
Perrysburg at Anthony Wayne
Sylvania Northview at Bowling Green
Northwest Central Conference
Riverside at Sidney Lehman
Troy Christian at Lima Perry
Upper Scioto Valley at Ridgemont
Waynesfield at Fort Loramie
Ohio Cardinal Conference
Lexington at Clear Fork
Mansfield Senior at Orrville
West Holmes at Ashland Senior
Wooster Senior at Mansfield Madison
Sandusky Bay Conference
Clyde at Castalia Margaretta
Milan Edison at Sandusky Perkins
Port Clinton at Oak Harbor
Toledo Area Athletic Conference
Cardinal Stritch at Toledo Christian
Edon at Danbury
Gibsonburg at Northwood
Ottawa Hills at Hilltop
Other NW Ohio Games
Bellevue at Toledo Waite
Cleveland John Hay at Toledo Rogers
Fairbanks at Willard
Marion Harding at Shelby
Norwalk Senior at Delta
Sandusky Senior at Toledo Bowsher
Tiffin Columbian at Toledo Start
Toledo Woodward at Dover

Saturday’s, Sept. 22 Game
Midland Athletic League
Carey at Fremont St. Joseph
Sandusky Bay Conference
Huron at Sandusky St. Mary’s
Other NW Ohio Games
Paulding at Western Reserve Academy
Toledo Scott at Cleveland Heights Lutheran East

Friday’s, Sept. 28 Games
Blanchard Valley Conference
Arlington at Van Buren
Cory-Rawson at McComb
Leipsic at Hardin Northern
Liberty-Benton at Arcadia
Pandora-Gilboa at Vanlue
Three Rivers Athletic Conference
Tol. Cent. Catholic at Fremont Ross
Toledo St. Francis at Findlay
Toledo St. John’s at Lima Senior
Toledo Whitmer at Oregon Clay
Midland Athletic League
Fremont St. Joseph at Lakota
Hopewell-Loudon at Mohawk
Seneca East at North Baltimore
Tiffin Calvert at Carey
Northern Buckeye Conference
Eastwood at Rossford
Elmwood at Lake
Otsego at Genoa
Woodmore at Fostoria Senior
North Central Conference
Buckeye Central at Upper Sandusky
Colonel Crawford at Galion Senior
Crestline at Riverdale
Lucas at Bucyrus
Wynford at Ontario
Northern Ohio League
Bellevue at Tiffin Columbian
Norwalk Senior at Shelby
Willard at Sandusky Senior
Northwest Conference
Ada at Paulding
Bluffton at Allen East
Delphos Jefferson at Convoy Crestview
Lima Cent. Cath. at Spencerville
Northwest Ohio Athletic League
Bryan at Wauseon
Delta at Patrick Henry
Liberty Center at Swanton
Montpelier at Archbold
Western Buckeye League
Elida at Kenton
Lima Bath at Lima Shawnee
Ottawa-Glandorf at Wapakoneta
St. Marys Memorial at Defiance
Van Wert at Celina
Firelands Conference
Ashland Mapleton at New London
Monroeville at Plymouth
Norwalk St. Paul at Western Reserve
South Central at Ashland Crestview
Green Meadows Conference
Edgerton at Wayne Trace
Fairview at Tinora
Hicksville at Antwerp
Holgate at Ayersville
Midwest Athletic Conference
Delphos St. John’s at Marion Local
Fort Recovery at New Bremen
Minster at Anna
St. Henry at Coldwater
Versailles at Parkway
Northern Lakes League
Anthony Wayne at Bowling Green
Napoleon at Maumee
Springfield at Sylvania Northview
Sylvania Southview at Perrysburg
Northwest Central Conference
Fort Loramie at Fairbanks
Ridgemont at Riverside
Lima Perry at Upper Scioto Valley
Sidney Lehman at Waynesfield
Ohio Cardinal Conference
Ashland Senior at Mansfield Senior
Clear Fork at Wooster Senior
Mansfield Madison at Lexington
West Holmes at Orrville
Sandusky Bay Conference
Castalia Margaretta at Port Clinton
Oak Harbor at Milan Edison
Sandusky Perkins at Huron
Sandusky St. Mary’s at Clyde
Toledo City League
Toledo Rogers at Toledo Waite
Toledo Start at Toledo Scott
Toledo Woodward at Toledo Bowsher
Toledo Area Athletic Conference
Edon at Ottawa Hills
Northwood at Hilltop
Toledo Christian at Danbury
Other NW Ohio Games
Columbus Crusaders at Marion Harding
Columbus Grove at Evergreen
Dayton Christian at Troy Christian

Saturday’s, Sept. 29 Games
Toledo Area Athletic Conference
Gibsonburg at Cardinal Stritch

Friday’s, Oct. 5 Games
Blanchard Valley Conference
Leipsic at Arcadia
Liberty-Benton at Hardin Northern
McComb at Arlington
Van Buren at Pandora-Gilboa
Vanlue at Cory-Rawson
Three Rivers Athletic Conference
Findlay at Toledo Whitmer
Fremont Ross at Toledo St. Francis
Oregon Clay at Toledo St. John’s
Tol. Cent. Catholic at Lima Senior
Midland Athletic League
Hopewell-Loudon at Fremont St. Joseph
Lakota at Carey
Mohawk at Seneca East
North Baltimore at Tiffin Calvert
Northern Buckeye Conference
Fostoria Senior at Eastwood
Genoa at Elmwood
Lake at Rossford
Woodmore at Otsego
North Central Conference
Buckeye Central at Crestline
Bucyrus at Colonel Crawford
Galion Senior at Riverdale
Ontario at Lucas
Upper Sandusky at Wynford
Northern Ohio League
Bellevue at Willard
Sandusky Senior at Norwalk Senior
Tiffin Columbian at Shelby
Northwest Conference
Allen East at Paulding
Bluffton at Spencerville
Columbus Grove at Delphos Jefferson
Convoy Crestview at Ada
Northwest Ohio Athletic League
Delta at Archbold
Patrick Henry at Bryan
Swanton at Evergreen
Wauseon at Montpelier
Western Buckeye League
Defiance at Van Wert
Elida at Ottawa-Glandorf
Kenton at Lima Bath
Lima Shawnee at Celina
Wapakoneta at St. Marys Memorial
Firelands Conference
Monroeville at Ashland Mapleton
Plymouth at South Central
Western Reserve at Ashland Crestview
Green Meadows Conference
Antwerp at Tinora
Ayersville at Edgerton
Holgate at Fairview
Wayne Trace at Hicksville
Midwest Athletic Conference
Coldwater at Anna
Delphos St. John’s at Fort Recovery
Minster at Parkway
New Bremen at Versailles
St. Henry at Marion Local
Northern Lakes League
Anthony Wayne at Napoleon
Bowling Green at Sylvania Southview
Springfield at Maumee
Sylvania Northview at Perrysburg
Northwest Central Conference
Fairbanks at Sidney Lehman
Riverside at Lima Perry
Upper Scioto Valley at Troy Christian
Waynesfield at Ridgemont
Ohio Cardinal Conference
Clear Fork at Mansfield Madison
Lexington at Wooster Senior
Mansfield Senior at West Holmes
Orrville at Ashland Senior
Sandusky Bay Conference
Clyde at Sandusky Perkins
Huron at Oak Harbor
Milan Edison at Castalia Margaretta
Port Clinton at Sandusky St. Mary’s
Toledo City League
Toledo Bowsher at Toledo Scott
Toledo Waite at Toledo Start
Toledo Woodward at Toledo Rogers
Toledo Area Athletic Conference
Cardinal Stritch at Ottawa Hills
Danbury at Northwood
Hilltop at Edon
Toledo Christian at Gibsonburg
Other NW Ohio Games
Marion Harding at Akron St. Vincent-St. Mary’s
Muncie Southside, Ind. at Fort Loramie

Saturday’s, Oct. 6 Games
Firelands Conference
New London at Norwalk St. Paul
Other NW Ohio Games
Columbus Bishop Ready at Lima Cent. Cath.
West Lafayette Ridgewood at Liberty Center

Friday’s, Oct. 12 Games
Blanchard Valley Conference
Arcadia at McComb
Cory-Rawson at Leipsic
Hardin Northern at Arlington
Pandora-Gilboa at Liberty-Benton
Vanlue at Van Buren
Three Rivers Athletic Conference
Findlay at Oregon Clay
Lima Senior at Toledo St. Francis
Toledo St. John’s at Tol. Cent. Catholic
Toledo Whitmer at Fremont Ross
Midland Athletic League
Carey at North Baltimore
Mohawk at Lakota
Seneca East at Hopewell-Loudon
Northern Buckeye Conference
Fostoria Senior at Lake
Genoa at Woodmore
Otsego at Eastwood
Rossford at Elmwood
North Central Conference
Colonel Crawford at Wynford
Galion Senior at Crestline
Ontario at Buckeye Central
Riverdale at Bucyrus
Upper Sandusky at Lucas
Northern Ohio League
Norwalk Senior at Bellevue
Shelby at Sandusky Senior
Willard at Tiffin Columbian
Northwest Conference
Ada at Allen East
Bluffton at Lima Cent. Cath.
Paulding at Columbus Grove
Spencerville at Convoy Crestview
Northwest Ohio Athletic League
Archbold at Patrick Henry
Bryan at Liberty Center
Evergreen at Wauseon
Swanton at Delta
Western Buckeye League
Celina at Kenton
Defiance at Lima Shawnee
Lima Bath at Elida
Ottawa-Glandorf at St. Marys Memorial
Van Wert at Wapakoneta
Firelands Conference
Ashland Mapleton at Ashland Crestview
Norwalk St. Paul at Plymouth
South Central at Monroeville
Western Reserve at New London
Green Meadows Conference
Edgerton at Holgate
Fairview at Antwerp
Hicksville at Ayersville
Tinora at Wayne Trace
Midwest Athletic Conference
Anna at New Bremen
Fort Recovery at Minster
Marion Local at Coldwater
Parkway at St. Henry
Versailles at Delphos St. John’s
Northern Lakes League
Bowling Green at Springfield
Maumee at Sylvania Northview
Perrysburg at Napoleon
Sylvania Southview at Anthony Wayne
Northwest Central Conference
Fairbanks at Waynesfield
Fort Loramie at Riverside
Ridgemont at Troy Christian
Sidney Lehman at Upper Scioto Valley
Ohio Cardinal Conference
Ashland Senior at Clear Fork
Mansfield Madison at Orrville
West Holmes at Lexington
Wooster Senior at Mansfield Senior
Sandusky Bay Conference
Castalia Margaretta at Huron
Oak Harbor at Clyde
Sandusky Perkins at Port Clinton
Sandusky St. Mary’s at Milan Edison
Toledo City League
Toledo Scott at Toledo Woodward
Toledo Start at Toledo Rogers
Toledo Waite at Toledo Bowsher
Toledo Area Athletic Conference
Hilltop at Gibsonburg
Northwood at Toledo Christian
Ottawa Hills at Danbury
Other NW Ohio Games
Delphos Jefferson at Lima Perry

Saturday’s, Oct. 13 Games
Midland Athletic League
Fremont St. Joseph at Tiffin Calvert
Toledo Area Athletic Conference
Edon at Cardinal Stritch
Other NW Ohio Games
Marion Harding at Austintown-Fitch
Montpelier at Columbus Bishop Ready

Friday’s, Oct. 19 Games
Blanchard Valley Conference
Arlington at Vanlue
Cory-Rawson at Van Buren
Hardin Northern at Arcadia
Leipsic at Liberty-Benton
McComb at Pandora-Gilboa
Three Rivers Athletic Conference
Lima Senior at Toledo Whitmer
Oregon Clay at Fremont Ross
Tol. Cent. Catholic at Toledo St. Francis
Toledo St. John’s at Findlay
Midland Athletic League
Hopewell-Loudon at Carey
Seneca East at Lakota
Tiffin Calvert at Mohawk
Northern Buckeye Conference
Eastwood at Woodmore
Elmwood at Fostoria Senior
Lake at Otsego
Rossford at Genoa
North Central Conference
Bucyrus at Upper Sandusky
Crestline at Ontario
Lucas at Buckeye Central
Riverdale at Colonel Crawford
Wynford at Galion Senior
Northern Ohio League
Norwalk Senior at Willard
Sandusky Senior at Tiffin Columbian
Shelby at Bellevue
Northwest Conference
Allen East at Lima Cent. Cath.
Convoy Crestview at Columbus Grove
Delphos Jefferson at Ada
Paulding at Bluffton
Northwest Ohio Athletic League
Bryan at Swanton
Liberty Center at Delta
Montpelier at Evergreen
Wauseon at Archbold
Western Buckeye League
Celina at Elida
Kenton at Defiance
Lima Shawnee at Wapakoneta
Ottawa-Glandorf at Lima Bath
St. Marys Memorial at Van Wert
Firelands Conference
Ashland Mapleton at South Central
Monroeville at New London
Plymouth at Western Reserve
Green Meadows Conference
Antwerp at Wayne Trace
Ayersville at Tinora
Edgerton at Fairview
Holgate at Hicksville
Midwest Athletic Conference
Anna at Marion Local
Coldwater at Parkway
Minster at Versailles
New Bremen at Delphos St. John’s
St. Henry at Fort Recovery
Northern Lakes League
Anthony Wayne at Maumee
Bowling Green at Perrysburg
Springfield at Sylvania Southview
Sylvania Northview at Napoleon
Northwest Central Conference
Fairbanks at Lima Perry
Fort Loramie at Ridgemont
Riverside at Upper Scioto Valley
Troy Christian at Waynesfield
Ohio Cardinal Conference
Ashland Senior at Mansfield Madison
Clear Fork at Orrville
Lexington at Mansfield Senior
Wooster Senior at West Holmes
Sandusky Bay Conference
Huron at Port Clinton
Milan Edison at Clyde
Sandusky Perkins at Castalia Margaretta
Sandusky St. Mary’s at Oak Harbor
Toledo City League
Toledo Rogers at Toledo Bowsher
Toledo Scott at Toledo Waite
Toledo Woodward at Toledo Start
Toledo Area Athletic Conference
Cardinal Stritch at Hilltop
Edon at Toledo Christian
Gibsonburg at Danbury
Ottawa Hills at Northwood
Other NW Ohio Games
Jonathan Alder at Marion Harding
Spencerville at Sidney Lehman

Saturday’s, Oct. 20 Game
Midland Athletic League
North Baltimore at Fremont St. Joseph
Firelands Conference
Norwalk St. Paul at Ashland Crestview

Friday’s, Oct. 26 Games
Blanchard Valley Conference
Arcadia at Pandora-Gilboa
Arlington at Cory-Rawson
McComb at Leipsic
Van Buren at Liberty-Benton
Vanlue at Hardin Northern
Three Rivers Athletic Conference
Fremont Ross at Findlay
Oregon Clay at Lima Senior
Toledo St. Francis at Toledo St. John’s
Toledo Whitmer at Tol. Cent. Catholic
Midland Athletic League
Carey at Seneca East
Fremont St. Joseph at Mohawk
Hopewell-Loudon at Tiffin Calvert
Lakota at North Baltimore
Northern Buckeye Conference
Fostoria Senior at Rossford
Genoa at Eastwood
Otsego at Elmwood
Woodmore at Lake
North Central Conference
Buckeye Central at Colonel Crawford
Crestline at Lucas
Galion Senior at Ontario
Upper Sandusky at Riverdale
Wynford at Bucyrus
Northern Ohio League
Bellevue at Sandusky Senior
Tiffin Columbian at Norwalk Senior
Willard at Shelby
Northwest Conference
Columbus Grove at Bluffton
Convoy Crestview at Paulding
Lima Cent. Cath. at Ada
Spencerville at Delphos Jefferson
Northwest Ohio Athletic League
Archbold at Liberty Center
Delta at Montpelier
Evergreen at Bryan
Patrick Henry at Wauseon
Western Buckeye League
Elida at Defiance
Lima Bath at Celina
St. Marys Memorial at Lima Shawnee
Van Wert at Ottawa-Glandorf
Wapakoneta at Kenton
Firelands Conference
Ashland Crestview at Plymouth
New London at South Central
Western Reserve at Ashland Mapleton
Green Meadows Conference
Antwerp at Ayersville
Hicksville at Edgerton
Tinora at Holgate
Wayne Trace at Fairview
Midwest Athletic Conference
Delphos St. John’s at Minster
Fort Recovery at Coldwater
Marion Local at New Bremen
Parkway at Anna
Versailles at St. Henry
Northern Lakes League
Maumee at Perrysburg
Napoleon at Bowling Green
Springfield at Anthony Wayne
Sylvania Southview at Sylvania Northview
Northwest Central Conference
Lima Perry at Ridgemont
Riverside at Fairbanks
Upper Scioto Valley at Fort Loramie
Ohio Cardinal Conference
Clear Fork at West Holmes
Lexington at Ashland Senior
Mansfield Senior at Mansfield Madison
Sandusky Bay Conference
Clyde at Port Clinton
Milan Edison at Huron
Oak Harbor at Sandusky Perkins
Toledo City League
Toledo Bowsher at Toledo Start
Toledo Rogers at Toledo Scott
Toledo Waite at Toledo Woodward
Toledo Area Athletic Conference
Danbury at Hilltop
Gibsonburg at Edon
Northwood at Cardinal Stritch
Toledo Christian at Ottawa Hills
Other NW Ohio Games
Allen East at Swanton
Columbus St. Charles at Marion Harding

Saturday’s, Oct. 27 Games
Firelands Conference
Norwalk St. Paul at Monroeville
Northwest Central Conference
Troy Christian at Sidney Lehman
Ohio Cardinal Conference
Orrville at Wooster Senior
Sandusky Bay Conference
Castalia Margaretta at Sandusky St. Mary’s